18.4 C
Leskovac
Četvrtak, jun 25, 2026

Apel uprave saobraćajne policije za bezbednost u saobraćaju

Pročitajte

Pripadnici Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova ukazuju da je u poslednjih nedelju dana došlo do narušavanja bezbednosti saobraćaja, imajući u vidu da je u saobraćajnim nezgodama poginulo 11, a povređeno 140 učesnika u saobraćaju, čemu su u najvećoj meri uticali neprilagođena brzina i nekorišćenje sigurnosnog pojasa. 

Predstojećeg vikenda na putevima u Republici Srbiji, usled letnje turističke sezone očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja i stoga Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na vozače da na put kreću odmorni, da prave pauze na svaka dva sata vožnje i da odgovorim ponašanjem i poštovanjem propisa doprinesu unapređenju bezbednosti saobraćaja na putevima.

„Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova će biti prisutni na terenu i marljivo i predano raditi na očuvanju bezbednosti. Pozivamo sve učesnike u saobraćaju da svojim bezbednim i odgovornim ponašanjem pomognu u očuvanju bezbednosti. Planirajte svoje putovanje, uživajte u njemu, vozite odmorni jer samo jedan sekund sna za volanom može putovanje pretvoriti u tragediju. Ministarstvo unutrašnjih poslova želi vam bezbedan i srećan put, jer samo bezbedno može biti srećno“, poručio je Dejan Stević iz Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova.

- Reklama -spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

- Reklama -spot_img
Najnovije

„Gejzerske noći“ u Sijarinskoj Banji

TRI KONCERTA PRED GEJZIROM UOČI SV. ILIJE Medveđa, 24.6.2026. godine – Dvadeset sedmi put za redom, ove 2026. godine, Turistička...
- Reklama -spot_img

Povezane vesti

- Reklama -spot_img