
Husein Memić ministar turizma i omladine u Vladi Srbije, i državni sekretari resornog ministarstva uz pratnju gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića bili su večeras gosti Omladinskog kluba u Leskovcu.
Cilj ove posete je, kako je ministar Memić objasnio, je razgovor sa mladima kako bi se upoznao sa njihovim problemima na lokalu, čuo primere dobre prakse ali i predloge, šta bi ministarstvo i Vlada Srbije mogla da učini kako bi se unapredio položaj mladih.

Ministar Memić je objasnio da je ovo samo jedna od planiranih poseta gradovima i opštinama i susreta sa mladima, i naveo primer jednog mladog roma iz Kuršumlije Kristijana Halilovića koji je posle razgovora sa njim a zatim i urgencije kod minsitarke Zdravlja,vraćen na posao.
On je kazao da je u pripremi nova izrada nacionalnih dokumenta za mlade i da će lokalne samouprave morati da svoje strategije i lokalne akcione planove za mlade prilagode i izrade nove, tj prilagode novoj nacionalsnoj strategiiji.

Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović je u svom obraćanju podsetio na projekte i programe koje grad preko Kancelarije za mlade realizuje, nabrajajući: nagrade najbojim studentima, ekskurzije za najbolje srednjoškolce, nagrade(bicikl) za najbolje osnovce, realizaciju programa „omladinske kartice.“






