
Na redovnoj izbornoj skupštini Federacije evropskih karnevalskih gradova Srbije koja je danas održana u Leskovcu gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović ponovo je izabran za predsednika ove federacije. Na izbornoj skupštini su pored predstavnika grada Leskovca, prisustvovali i predstavnici FECC-a, evropskog borda, kao i predstavnici Rakovice, Vrnjačke Banje, Bele Crkve, Šapca i Banje Кoviljače.
Gradonačelnik Cvetanović se zahvalio na izboru i poverenju koje su mu članovi FECC-a ponovo ukazali i da to za njega predstavlja veliku čast, jer kako je kazao „karnevali, kako na Balkanu, tako i u zemljama Evrope, spadaju među najznačajnije turističke manifestacije i karnevalski pokret je pokret koji zbližava ljude, spaja narod i afirmiše nacionalne kulture.“
„Leskovac je gotovo dve decenije, otkad je ušao u porodicu karnevalskih gradova i karnevalski duh preneo na jug, ponosni domaćin Leskovačkog karnevala – manifestacije koja predstavlja spoj tradicionalnog i modernog i koja čuva tradiciju koledara i uskršnjih karnevala iz Zlatnog doba Leskovca. Naš grad je ustoličen kao jedan od najvažnijih karnevalskih gradova koji se ponosi organizacijom karnevala i programom koji nudi,“kazao je Cvetanović,
Na konferenciji za medije govorio je član borda FECC-a Aleksandar Vasović koji je govorio o značaju karnevala, velikom uspehu rukovodstva i poželeo sreću gradonačelniku Cvetanoviću u daljem radu.
„Veoma smo srećni i zadovoljni što je grad Leskovac uspeo da se prikaže u najboljem svetlu i pobedio Кolumbiju koja je bila protivkandidat za 43. konvenciju, kao i što ćemo imati konvenciju FECC-a ponovo u Srbiji, nakon konvencija koje su se održale 2010. godine u Vrnjačkoj Banji i u Šapcu.“






