28.7 C
Leskovac
Ponedeljak, jun 15, 2026
NAJNOVIJE VESTI
Pukovnik u penziji Dimitrije Mita Nikolov iz Leskovca najbolji srpski frulašOd ponedeljka 15. juna zatvara se deo Bulevara oslobođenja zbog Letnjeg festivalaApel građanima: Ne palite travu i nisko rastinje, povećan rizik od požara na otvorenomU ponedeljak, 15. juna, bez struje Pečenjevce, Čekmin, Živkovo, Priboj, Zalužje i KaštavarDve osobe povređene u udesima kod Leskovca: Policija uputila hitan apel vozačima i pešacima!U leskovačkom porodilištu u protekla 24 sata rođeno pet bebaVeterani Veternice poslali jasnu poruku: Klub koji ove godine obeležava vek postojanja mora ponovo da zaživiNevreme sa grmljavinom i gradom preti Srbiji: Upozorenje i za područje LeskovcaLokalna samouprava grada Leskovca 10. juna 2026. godine donirala je rane majske trešnje leskovačkom Udruženju penzionera starihTri saobraćajne nezgode na području Leskovca: Policija apeluje na obavezno korišćenje sigurnosnog pojasaGrad Leskovac nabavio novu protivpožarnu opremu za potrebe Civilne zaštiteOtvoren Regionalni inovacioni startap centar u Leskovcu vredan 123,4 miliona dinaraIsplate iz budžeta Grada LeskovcaANEM osudio pretnje uredniku Rešetke iz Leskovca: Zahtev za hitnu reakciju policije i tužilaštvaVeterani Veternice organizuju prijateljski meč za jubilej kluba: Poziv da se sačuva vek fudbalske tradicijePoslednje prolećno kolo pred svojom publikom u Leskovcu FK „SLOGA“ PREPUSTILA BODOVE GOSTIMAZa vikend četiri saobraćajne nezgode na području Leskovca, dve osobe povređeneDelovi Leskovca u utorak bez struje zbog radova na elektroenergetskoj mrežiVeternički trg dobija novo lice: u toku kompletna rekonstrukcija problematične saobraćajniceGrad Leskovac raspisao konkurs za subvencije u poljoprivredi vredan 87 miliona dinara

Gerentološki centar dobio novo sanitetsko vozilo

Pročitajte

Ustanova za odrasla i starija lica je u sklopu projekta Ministarstva zdravlja dobila novo sanitetsko vozilo koje je opremljeno modernom medicinskom opremom neophodnom za hitnije i komfornije zbrinjavanje pacijenata i korisnika. Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović je danas posetio ovu ustanovu sa svojim saradnicima.

Tim povodom održana je konferencija za medije na kojoj je istaknuto da će ova donacija vredna 4,2 miliona dinara puno značiti ustanovi koja se brine o našim starijim sugrađanima jer će transport korisnika do zdravstvenih ustanova biti znatno lakši i brži. Ministarstvo za rad, boračka i socijalna pitanja je pre pet godina doniralo sanitetsko vozilo za prevoz pacijenata, ali će nova donacija ovu uslugu znatno unaprediti.

„Ona je pokazatelj da Vlada Republike Srbije posvećuje punu pažnju stanovništvu u trećem dobu. Ta podrška je kontinuirana i zahvaljujući njoj smo 2017. godine rekonstruisali zgradu ispred koje se nalazimo. U nju je uloženo 62,2 miliona dinara koje je obezbedila Кancelarija za upravljanje javnim ulaganjima. Dodao bih činjenicu da je Leskovac u zamenu stolarije uložio 5,6 miliona dinara. Pored toga, 7 miliona uložili smo u dnevni boravak za stare jer smo u velikoj meri usmereni ka brizi o svim svojim sugrađanima, a posebno starijoj populaciji,“ – naznačio je gradonačenik Cvetanović.

Кako je na konferenciji istaknuto lokalana samouprava grada Leskovca ostvaruje odličnu saradnju sa ovom ustanovom kako bi njeni korisnici bili što zadovoljniji. S tim u vezi iz budžeta grada se finansiraju troškovi i usluge koje pruža Ustanova za starija i odrasla lica, poput usluge Gerontodomaćica za koju je od 2016. godine ukupno izdvojeno 16,4 miliona dinara, a sredstva se izdvajaju i za materijalne troškove Кluba za starije i odrasle i za te namene, od 2013. godine, izdvojeno je 50,4 miliona dinara.

Dr Gordana Savić, direktorka Ustanove za odrasla i starija lica, koja je druga u Srbiji dobila licencu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja kojom je utvrđeno da ova ustanova ispunjava uslove i standarde za pružanje usluge domskog smeštaja odraslih i starijih osoba, je ovom prilikom kazala:

„Vozilo je našoj ustanovi dato na korišćenje sredinom meseca aprila, to je sanitetsko vozilo marke sitroen, potpuno opremljeno. Pre pet godina od resornog ministarstva dobili smo još jedno, marke opel. Moram da napomenem da se patologija naših korisnika u zadnjih 10 godina znatno promenila i da su zbog toga sanitetska vozila izuzetno značajna za nas. Mi gotovo svakodnevno prevozimo naše korisnike do Doma zdravlja na specijalističke preglede, a isto tako i do Opšte bolnice ili Кliničkog centra ukoliko je potrebno bolničko lečenje. Ovako našim korisnicima omogućavamo da imaju bolji, kvalitetniji transport do željene destinacije.“

Dr Nebojša Dimitrijević zahvalio se kompaniji HSV iz Vlasotica koja je bolnici donirala kombi vozilo marke Ford za prevoz pacijenata za dijalizu vrednosti 33.500 evra i istakao da im mnogo znači jer će im značajno olakšati rad, jer su pacijenti koji dolaze na dijalizu jako teški pacijenti i nazanačio da očekuju jedno do dva vozila od strane Ministarstva zdravlja.

- Reklama -spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

- Reklama -spot_img
Najnovije

Pukovnik u penziji Dimitrije Mita Nikolov iz Leskovca najbolji srpski frulaš

PONOVO POBEDNIK NA SABORU FRULAŠA U VRANJSKOJ BANJI Pukovnik Vojske Srbije u penziji, etnomuzikolog i dirigent leskovačkog hora pripadnika trećeg...
- Reklama -spot_img

Povezane vesti

- Reklama -spot_img