Na putevima na području Policijska uprava Leskovac tokom proteklog vikenda registrovano je šest saobraćajnih nezgoda u kojima je pričinjena materijalna šteta.

Iz leskovačke policije upozoravaju da su vozači dvotočkaša jedna od najranjivijih kategorija učesnika u saobraćaju, podsećajući da je od početka aprila na putevima u Srbiji stradalo deset vozača motocikala i dva vozača bicikala.
Policija apeluje na sve učesnike u saobraćaju da obrate posebnu pažnju na motocikliste i bicikliste, naročito u raskrsnicama i prilikom preticanja, jer i najmanji trenutak nepažnje može ozbiljno ugroziti njihovu bezbednost.
Vozačima dvotočkaša upućen je poziv da poštuju saobraćajne propise, prilagode brzinu uslovima na putu i vode računa o drugim učesnicima u saobraćaju.
Posebno je naglašen značaj nošenja zaštitne kacige, koja može spasiti život i značajno ublažiti posledice saobraćajnih nezgoda. Iz policije podsećaju i da je važno da motociklisti koriste kompletnu zaštitnu opremu i budu što uočljiviji u saobraćaju.
Iz Policijske uprave Leskovac svim učesnicima u saobraćaju poželeli su bezbednu vožnju i apelovali na dodatni oprez na putevima.







Da brinu o biciklistima ne bi reko. Zašto nisu objavili podatak koliko biciklista su kaznili zbog vožnje trotoarom? A ti ljudi su možda spasili glavu jer su pobegli sa preuskih ulica, sa vrlo malo biciklističkih staza, koje su vrlo često zakrčene parkiranim automobilima. MOLBA gradskoj vlasti da obeleži nove biciklističke staze, svuda gde ima preširokih trotoara, kako bi sačuvali živote biciklistima, i da spreči njihovo zakrčavanje. Recimo, zašto se ne obeleži ovakva staza u Vlajkovoj ulici, prema sportskoj hali, gde deca idu na bazen?