20.8 C
Leskovac
Ponedeljak, jun 8, 2026

Otvoreno klizalište u Leskovcu

Pročitajte

Petnaesta sezona  „Klizališta Leskovac“ počela je sa radom u četvrtak , 16. januara 2025. godine.

Zahvaljujući lokalnoj samoupravi, usluge  korišćenja klizališta i iznajmljivanja opreme ove sezone biće potpuno besplatne za sve posetioce.

Kao i prethodnih godina, ledena ploča formirana je na površini od oko 300 m2 u etno kompleksu Šop – Đokić, a  radno vreme klizališta je od 10 do 22,15 h. Klizalište će tokom dana raditi kroz deset termina od po 60 minuta. Prvi termin je u 10 h, a poslednji (deseti) u 21,15 h.

Povodom otvaranja sezone klitališta gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović je na konferenciji za medije istakao da u proteklih 17 godina sa pauzom od dve godine, ovo mesto u zimskim danima postaje središte okupljanja naročito najmlađih sugrađana, podsetivši da je imao tu čast da 2008. godine, kada je izabran za prvog gradonačelnika Leskovca otvori i prvo klizalište u gradu, koje se nalazilo ispred Doma sindikata.

„Podsetiću vas da smo u 2024. godini, izvršili reparaciju klizališta zbog dotrajalosti sistema za hlađenje i tom prilikom uz finansijsku podršku Ministarstva turizma i omladine izdvojili smo ukupno 9,5 miliona dinara, od čega je učešće Ministarstva iznosilo 7 miliona, a ostatak je obezbedio grad“ je gra-kazao je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović

Zbog bezbednosti svih učesnika na ledu, optimalan broj klizača je 40 po terminu.

U narednom periodu, za sve one koji ne znaju da klizaju, biće organizovana volontersko-instruktorska služba.

- Reklama -spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

- Reklama -spot_img
Najnovije

22. „Vidovdanske ulične trke“ u Leskovcu u svim kategorijama

NA VELIKI SRPSKI PRAZNIK TRČI ELITA SRPSKE ATLETIKE Tokom prvog vikenda meseca juna 2026. godine počelo je prijavljivanje atletskih klubova...
- Reklama -spot_img

Povezane vesti

- Reklama -spot_img